Сертифікат визнання вимірювальних можливостей ДП «Укрметртестстандарт» від 16.03.2016 р. № ПТ-18/16
Ліцензія МОЗ України Наказ № 62 від 4 лютого 2016 р.
Чекаємо на Ваш дзвінок
+38 (044) 228 92 14
Часи роботи
9.00 - 18.00
Напишіть нам

Муха кімнатна

Кімнатна муха - небезпечний рознощик безлічі видів захворювань. Це одна з найбільш розвинених комах. Разом з іншими 3 000 видів вона належить до родини справжніх мух.

   Клас - Справжні комахи 
   Ряд - Двокрилі 
   Родина - Справжні мухи 
   Рід/Вид - Musca domestica 

   Основні дані: 
РОЗМІРИ 
Довжина: 6-8 мм. 
Ротовий апарат: смоктальний. 
Крила: одна пара, плюс пара дзижчалець - орган рівноваги. 

РОЗМНОЖЕННЯ 
Період розмноження: залежить від місця проживання. 
Кількість яєць: робить декілька яйцекладок, у кожній з них близько 100-150 яєць, в країнах зі спекотним кліматом - 600 яєць. 
Час розвитку личинок: залежить від клімату. 

СПОСІБ ЖИТТЯ 
Звички: одиночні комахи; у місцях, де є багато їжі, збирається багато мух. 
Їжа: тухле м'ясо, гнилі фрукти, екскременти. 

СПОРІДНЕНІ ВИДИ 
Найвідоміші - осіння жигалка, і хатня муха. 

Існування багатьох справжніх мух тісно пов'язане з людиною. Кімнатна муха вже не зустрічається в дикій природі. Її личинки розвиваються у гної, фекаліях та різних відходах, що їх дорослі комахи часто знаходять у людських поселеннях. 

ЦИКЛ РОЗВИТКУ

Цикл розвитку кімнатної мухи має чотири фази. Доросла комаха відкладає за один раз близько 100-150 яєць. Муха повторює кладки кожні 2-4 дні, тому в цілому вона відкладає приблизно 600 яєць. 
Відомо, що в теплих країнах плодючість кімнатної мухи зростає, і за кілька разів вона може відкласти навіть 2 000 й більше яєць. Самка залишає яйця на гної, фекаліях і різних відходах, щоб у личинок, які виклюнулися з яєць, було вдосталь їжі. 
Личинки викльовуються через 8-24 години. У них немає голови. Личинки цих комах розріджують їжу, випускаючи на неї травні соки. Такий спосіб живлення личинок комах називається позакишковим. Личинки плавають в напівперетравленому середовищі, яке постійно ними заковтується. Через декілька днів личинка обертається на лялечку. 
Лялечку покриває жорстка оболонка - пупарій. Коли розвиток комахи завершується, у верхній частині пупарію надувається подібна до міхура шишка, яка тріскається, внаслідок чого комаха виходить назовні. 
Молода муха вже на третій день приступає до розмноження. У країнах з тропічним кліматом, де постійно тепло і волого, цей цикл триває всього один тиждень. Кімнатні мухи можуть розмножуватися доти, доки температура повітря не опуститься нижче 15 
°С. 

ЇЖА

Кімнатна муха не може харчуватися твердою їжею, тому вона повинна поглинати її в рідкому вигляді. Ротовий апарат цієї комахи чудово підходить для такого живлення. Це хоботок смоктального типу. 
Кімнатна муха харчується в основному екскрементами, тухлим м'ясом і гнилими рослинними залишками. Все це муха споживає в напіврідкому стані, оскільки перш ніж приступити до їди, вона випускає на неї травні соки. Разом з їжею до кишечника цієї комахи потрапляють різні мікроорганізми. Хвороботворні бактерії в її кишечнику не гинуть, тому, коли муха обробляє їжу своїми травними соками, разом з ними назовні виділяються цілком життєздатні мікроорганізми. 
Так вони потрапляють на продукти харчування або кухонне начиння, звідки згодом переносяться в організм людини. Кімнатні мухи поширюють бактеріальні і вірусні захворювання. Щоб уникнути зараження, необхідно дотримуватись правил гігієни. 

КІМНАТНА МУХА І ЛЮДИНА

Життя кімнатної мухи тісно пов'язане з людиною, тому вона належить до синантропних комах. Поблизу людських поселеннях кімнатна муха знаходить багато місць, придатних для відкладання яєць - це всілякі звалища, сміттєві контейнери, врешті, продукти, які погано зберігаються. Ця маленька шкідлива комаха є рознощиком багатьох небезпечних для людини хвороб. Причина цього явища полягає в тому, що хвороботворні бактерії в кишечнику мухи не перетравлюються і знову виділяються назовні. Кімнатна муха залишає хвороботворні бактерії на харчових продуктах, кухонному начинні, дверних ручках та інших предметах, до яких потім торкається руками людина. На цих комахах були виявлені бацили черевного тифу, дизентерійна паличка, холерний віброн і збудники багатьох інших небезпечних захворювань. 

СПОСТЕРЕЖЕННЯ ЗА МУХОЮ

У бджіл і ос є 2 пари крил. Але мухи, як і комарі, належать до ряду двокрилих комах. Друга пара їхніх крил перетворилася на дзижчальця - своєрідний орган рівноваги. Дзижчальця мають форму шипів з великими голівками на кінцях. Ці придатки необхідні для стабілізації польоту. Коли комаха летить, дзижчальця вібрують від помахів передньої пари крил. Цей орган рівноваги миттєво реагує навіть на щонайменше відхилення від курсу, з його допомогою муха регулює напрям руху. Дзижчальця діють, як гіроскоп у літаку. 

ЧИ ТОБІ ВІДОМО, ЩО...

ЦИКЛ РОЗВИТКУ КІМНАТНОЇ МУХИ

   1. Яйця: за один раз самка відкладає 100-150 яєць. Яйцекладки повторюються з інтервалом в 2-4 дні. Відкладає яйця в гною, фекаліях, різному смітті, де личинки знайдуть достатньо їжі. 
   2. Личинки: не мають голови. З'являються з яєць через 12-24 години. Харчуються розрідженою їжею, на яку випускають травні соки. 
   3. Пупарій: через 3-4 дні личинка обертається на лялечку. Її покриває жорстка бочкоподібна капсула. 
   4. Молода муха, що вийшла з лялечки. Пройде ще декілька годин, перш ніж вона стане подібна до дорослої особини. 
   5. Кімнатна муха: вже через З дні після виходу з лялечки приступає до відкладання яєць. 


 

МІСЦЯ ПРОЖИВАННЯ 
Кімнатна муха трапляється всюди (але не в дикій природі, а в населених пунктах), немає її тільки в полярних регіонах. 
ЗБЕРЕЖЕННЯ 
Це небезпечний розповсюджувач самих різних інфекцій. Кожна особина, побувавши на фекаліях або покидьках, несе на тілі і в кишечнику мільйони мікроорганізмів.