Сертифікат визнання вимірювальних можливостей ДП «Укрметртестстандарт» від 16.03.2016 р. № ПТ-18/16
Ліцензія МОЗ України Наказ № 62 від 4 лютого 2016 р.
Чекаємо на Ваш дзвінок
+38 (044) 228 92 14
Часи роботи
9.00 - 18.00
Напишіть нам

Червоноклоп безкрилий

Червоноклоп безкрилий

Загальна інформація

Червоноклоп безкрилий, або клоп-солдатик, або червоноклоп червоний, або козачок, або клоп-москаль, москалик (лат. Pyrrhocoris apterus, англ. Firebug) - звичайний наземний клоп сімейства Червоноклопів, розміром 9-11 мм.

Спинка клопа яскраво-червоного (рідше жовтого) кольору, на панцирі можна помітити незвичайний орнамент чорного кольору. У клопа немає задніх крил, тому літати він не може. Форма жука овальна, трохи сплющена. Рот комахи видозмінений в сосуще-колющий хобіток для проколювання оболонки насіння, рослин і хітинової оболонки дрібних померлих комах. У спокійному стані хоботок розташовується горизонтально внизу голови.

Розмноження

Розмножуються клопи з великою швидкістю. Процес спаровування солдатиків досить незвичний: сім'яні клітини самця потрапляють в черевце самки, коли партнери притуляються один до одного задніми частинами тулуба.

Яйця білого забарвлення солдатики відкладають у внутрішні тканини рослин (листя, черенки, пагони, стовбури), якими на даний момент харчуються. Одна яйцекладка містить від 20 до 30 яєць. Так як тип розвитку у цих комах - це неповне перетворення, відповідно червоноклоп безкрилий лялечки не має. Личинки з яєчок з'являються через 1,5 тижні. Від дорослої комахи личинка відрізняється меншим розміром і рівномірно червоним кольором тулуба.

Спосіб життя

Мешкає клоп-солдатик колоніями в трухлявих пнях, в парканах, повалених деревах і під камінням. Комахи для життя і розмноження вибирають відкриті, сонячні і теплі місця. З грудня до початку березня клопи впадають в сплячку. Затишні містечка для цього вони вибирають заздалегідь. Зазвичай це сухі і теплі щілини в стовбурах, парканах, старих дерев'яних будівлях.

У плані харчування клопи досить невибагливі. Вони не приносять шкоди, так як їдять тільки впалі на землю насіння, плоди або мертвих комах. Проте ці клопи не проти поласувати і соком різних садово-городніх культур. Для його добування червоноклопи безкрилі проколюють лист або стебло, що при значній кількості комах може завдати певної шкоди рослині, особливо у молодому віці.

Клопи-солдатики - тварини з дуже широким географічним ареалом. Вони мешкають повсюдно в Євразії, Північній Америці і Північній Африці.

Цікаві факти